Avocado

To zakładka dla zainteresowanych tematyką studiów medycznych. Znajdziecie tu przede wszystkim posty informacyjne, czyli opisy moich doświadczeń z uczelni czy praktyk, przydatne wskazówki i przemyślenia. Dlaczego awokado? Bo jest dla mnie owocowym odpowiednikiem jajka, a jajko kojarzy mi się z życiem. A jaka dziedzina najbardziej kojarzy się z życiem? Oczywiście medycyna.
Mała uwaga!
W tekstach będę przedstawiać jedynie własną perspektywę. Zdaję sobie sprawę, że każdy widzi dane zagadnienie trochę inaczej i nie zawsze te wizje będą ze sobą korespondować. Pamiętajcie jednak, że jedna nie wyklucza drugiej. :)

3 thoughts on “Avocado

 1. Droga Autorko!
  Czy oglądałaś dwa mniej znane filmy: ,,Comę” i ,,Alabamę”? Czy Twoja uczelnia wymaga ich obejrzenia przez studentów medycyny? Z opisu pod Twoim ładnym zdjęciem (te zęby!) wynika też, że będziesz ,,dobrą pediatrą”. Mam nadzieję, że będziesz lepszym (lekarzem) pediatrą niż znasz się na ortografii.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia na studiach.
  Z poważaniem

 2. Droga Klaro!

  Dziękuję, że znalazłaś czas za odpowiedź na mój wpis. Zacznę komentarz od końca Twojej odpowiedzi. Ortografia również wymaga wiedzy. ,,Pediatra” jest rzeczownikiem rodzaju męskiego (ten), stąd właściwym przymiotnikiem określającym go jest ,,dobry”, a nie ,,dobra”, który określa rzeczownik rodzaju żeńskiego (ta). Na żeńską formę pediatry musielibyśmy powiedzieć ,,pediatrka”. Dlatego uważam Twoją formę za złą. Ładne zęby dobrze świadczą o człowieku:) W każdym razie tak uważa moja dentystka (ale nie ,,dentysta”). Wspomniane filmy są znakomitą lekcją moralności dla przyszłych lekarzy i powinny być obowiązkowe na etyce zawodowej zamiast kolejnej nudnej prezentacji. Ten pierwszy jest ekranizacją bestsellerowej książki autorstwa lekarza po Harvardzie. Drugi to polski film ze świetną muzyką, bardzo mylnie uważany za dotykający problemu narkomanii. Oba filmy możesz obejrzeć za darmo w internecie, gorąco polecam!

  Życzę samych zdanych egzaminów:)!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *